»Ocenjujemo, da v Sloveniji živi nekaj manj kot 950 oseb z virusom HIV-om, od tega jih približno ena desetina ne ve, da imajo HIV.«
»V Sloveniji je danes okužba z virusom HIV nekaj povsem drugega, kot je bila ta bolezen pred dvajset in več leti.«
»Dokler redno uživaš zdravila proti HIV-u, je virus pod nadzorom. Če pa zdravljenje prekineš, se virus povrne.«
»Šele potem lahko razmišljamo o kliničnih preizkusih na ljudeh, da bi onemogočili rezervoar HIV-a. Čeprav so te predhodne ugotovitve zelo spodbudne, je prezgodaj trditi, da je na obzorju funkcionalno zdravilo proti virusu HIV.«
»Rak pa za številne posameznike več ne pomeni smrtne obsodbe, prav tako ne okužba z virusom HIV in hepatitisa C, kot je to veljalo nekoč.«
»Osebe, ki so okužene, se pogosto stigmatizira, ker ljudje mislijo, da prenašajo bolezen. Z razvojem medicine to ni več res. Osebe, ki se zdravijo, imajo vsebnost virusa HIV nezaznavno.«
»Možnost prenosa virusa HIV in drugih virusov, ki se prenašajo s krvjo, je namreč predvsem odvisna od spolnega vedenja, ki pa s spolom in spolno usmerjenostjo ni nujno povezano.«
»Pomembno je tudi urediti odškodnine bolnikom s hemofilijo, ki so bili pred tremi desetletji med zdravljenjem s transfuzijo okuženi s hepatitisom C, nekateri pa tudi z virusom HIV.«
»Čeprav takšno zdravljenje ni ustrezno za 99,99 odstotka ljudi, ki živijo s HIV-om, pa je dokaz, da se lahko človek znebi virusa in se pozdravi.«
»Vse več okužb s sifilisom, ki smo jim priča v Evropi, je posledica številnih dejavnikov. Med drugim imajo ljudje spolne odnose brez kondomov in z več spolnimi partnerji, pri čemer se je zmanjšal tudi strah pred okužbo z virusom HIV.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju